תנועות טאי צ'י תנועות טאי צ'י
English

סדנאות

צ'י קונג עם אורית אלקבץ

Saturday, February 22, 2020
צ'י קונג עם אורית אלקבץ
 
21-22 בפברואר 2020
מיתר  
 
אורית אלקבץ-קולקט
מתרגלת באומניות -מחול, צ'י קונג וטאי צ'י כשביל לתקשורת עם העצמי ועם האחר
וכעבודה פנימית של יצירת אנרגיה, הכרה במחסומים וככלי לטרנספורמציה-השתנות .
החלה לפני 18 שנה, את לימודי הטאי צ'י צואן והשיאצו עם איל שני בדרך הדרומית.
השתתפה בהדרכת שיעורי תנועה ומגע לילדים אוטיסטים ובעלי ליקויי למידה ובהנחיית השיעורים הראשונים בטאי צ'י ובמחול.
רקדה מחול מודרני בלהקת "ליאת דרור-ניר בן גל-הלהקה "אדמה".
חיה בצרפת ב12 שנים האחרונות, נשואה ואם לארבעה שהם בין המורים הטובים לאומניות לחימה הרכות, רוקדת ,מלמדת תנועה ויצירה לילדים וצ'י קונג וטאי צ'י למבוגרים של משפחת יאנג בסגנון הנחש . למדה את יסודות הרפואה הסינית ו"הקשבה לעצמות" (אוסטאופתיה סינית). לומדת עם Thierry Bae (רקדן, מוזיקאי ורב אומן באומניות לחימה רכות). ורוברט בויד יורשו של TaiTak Ip ממשיך דרכו של Yang Seu cheung
 
בין הנושאים שנתרגל:
 
1.      צ'י קונג של דר  Ya Ya Ma המביא מודעות לכל מפרק ומפרק כחלל, כבועה, שנפתח במקום להיות נתון ללחץ. התארכות עדינה של רקמות החיבור ושל עמוד השדרה בתפקודיו השונים – תוך הפניית תשומת לב באהבה, סליחה, החלמה, התפתחות, הרמוניה ויצירה, בתנועה זורמת ומתיחות לעיתים מפתיעות....
       השנה עבודה יותר מדויקת של אזור הכתפיים בכדי להפחית מהן מאמץ ולהניח לשכמות ליצור חיבור אל הגו ממנו מגיעה התנועה.נמשיך בעבודה על השחרור המפרקים והתעוררות השרירים הקטנים של פלג גוף עליון ולאורך עמוד השדרה תוך הרפיית הזרועות וחיזוק הגו בתנועה , בריקוד עדין בצורת 8.
 
 
2.      פתיח לנשימה הפוכה בשכיבה, בששת הידיים.
 
3.      סדרת 20 התנועות או Heng Haa עם כל הווריאציות של פתיחה וסגירה, יין-יאנג, ושמונת הכיוונים. עם התכוונות למפרקים, לעצמות, לשרירים, לעור ולוויברציות שנרעדות ונרגעות בגוף.מהגוף הפיסי לגוף האנרגטי, מבחוץ אל הפנים, האנרגיה שנדחסת מהעור עד אל העצם נגיעה ראשונית בעבודה פנימית על עמוד השדרה – של המשאבה הסליליתוהקשר קאן\לי, הקשר האנרגטי בין אלמנט האש והמים, בין כליות ללב.
 
4.      צי קונג נמר דרקון.צ'י קונג נפוץ בסין, הוא הופץ במערב ע''י ברוס פרנסיס קומר. עבודה המחזקת את מרכזים השונים ואת החיבור לאדמה-השתרשות וקשר של מרכז תחתון עם כפות רגליים דרך שחרור האגן עבודה שמעסה את כל האיברים הפנימיים ומאזנת את תפקודםיעיל להפגת מתחים, לשמירה על בריאות טובה וביצירת זרימה עוצמתית של אנרגיה. בפרט הוא ידוע כתירגול ממולץ למחלת הסרטן.
 
  
סרטונים:
 
מקום, זמן, עלות, מה להביא
 
 במידה ומזג האוויר יאפשר, נתאמן בחורשת האקליפטוס מאחורי עין זיק 16. במידה ולא – נהיה בסטודיו של רותי בעין  זיק 16במיתר.
נתחיל בשישי 21 בפבואר 2020, ב 10:00 מיד אחרי שיעור הטאי צ'י  שלי (אפשר להגיע לשיעור איתי ללא  תוספת תשלום) ויסתיימו בשישי בשעה 16:00. השיעורים בשבת בין 10:00 -17:00.
 
נא להביא ביגוד נוח לתרגול, חוץ ופנים, בקבוק מים אישי, מי שרוצה –מחברת. כמוכן נא להביא משהו לארוחת צהריים צמחונית משותפת וכלי אוכל אישיים.
 
המעוניינים לישון בסטודיו של רותי על גבי מזרון בתוספת של 50 ₪. ניתן להתארגן מבחינת חימום אוכל לשומרי שבת. אופציה אחרת בבית הארחה בכרמים (כ 30-40 דקות הליכה / 8 דקות ברכב ממיתר) אך כדאי להזמין חדר בהקדם כי לפעמים מלא שם.
 
עלות הסדנא
לנרשמים  עד  ה  ה 31 בדצמבר  1000 ₪  ליומיים, 600 ש"ח ליום אחד.
אח"כ 1250 ש"ח ליומיים  700 ש"ח  ליום.
 
הרשמה עם העברת מקדמה בסך 200 ₪. יתרת התשלום במזומן ביום הסדנא.
אין דמי ביטול עד שבועיים לפני הסדנא. אח"כ עלות המקדמה אלא אם מגיע מישהו אחר במקומך.
 
מס' המקומות מוגבל -כל  הקודמ.ת זוכה !
 
 
לפרטים והרשמה:
איל
08-6532237
054-6545351
 

 


מדריכים:
אורית אלקבץ -קולקאט
מילות מפתח
צ'י קונג, אורית אלקבץ

עמיתים כניסה למערכת
2003-2009 © הדרך הדרומית | עיצוב, בנייה וקידום האתר ע"י עומר טל - הקמת אתרים