תנועות טאי צ'י תנועות טאי צ'י
English

סדנאות

Tai chi טאי צ'י עם ניצן מיכאלי

חומר ורוח – גוף ונפש

Saturday, December 10, 2011
 
סדנא עם איל שני,  זמן מדבר, ערד,  שבת 10 לדצמבר 2011
אני רוצה להזמין אותך ליום אימון במקום קסום ליד ערד, שנקרא: זמן מדבר. המקום נותן את הזמן והמרחב לחזור ולחבר בין שמיים ואדמה, בין חומר ורוח, בין גוף לנפש.
 
בתרגול הטאי-ג'י והצ'ו-קונג אנו מדגישים תמיד את חשיבות השורש, הקרקע, היציבות. ורק לאחר שיש לנו בסיס גופני יציב אנו יכולים לצמוח רוחנית ולהגיע להבנות נפשיות גבוהות יותר. הרעיון של השתרשות מזכיר את העץ בתפישת חמשת האלמנטים מהפילוסופיה הסינית; העץ יוצר בסיס רחב בעזרת השורשים על מנת לאפשר לצמרת תמירה וברורה לצמוח. העץ מחבר, למעשה, בין האדמה לבין השמיים, בין הגוף-החלק המעשי לבין הנפש-החלק הרוחני.
 
גם הבודהה בהתפתחות שלו לדרגת מורה רוחני, התחיל בחיים חומריים וחווה שפע ומחסור, הנאה וסבל, לפני שמצא את השקט הפנימי. ומה שהבין הבודהה היה שיש לדבוק ב-"דרך האמצע" – דרך ההרמוניה, ושיש למצוא את נקודת האיזון בין קבלה לבין נתינה, בין הנאות הגוף לבין התעסקות בנפש, בין החומר לבין הרוח. אנו נוהגים לחשוב באופן דואלי על חומר מול רוח, אך הם אינם גורמים נפרדים. יש לתפוס אותם יותר כניגודים משלימים – שרק יחד יוצרים את השלם.
מציאת האיזון בין חיים חומריים ברמה טובה לבין חיי רוח שיוצקים משמעות בתוך כל פעולה שאנחנו מבצעים היא הדרך לחיים נכונים ומאושרים, על-פי תפיסת העולם הזו. צורת חיים רוחנית, שיוצרת ניתוק מהמציאות החומרית לוקה בחסר, בדיוק כמו צורת חיים חומרית ונטולת התייחסות למימד הרוחני שלנו.
בסדנה ננסה להבין רעיונות אלו דרך התרגול:
נחדד את המשמעות של שלושת האוצרות בתרגול צ'י-קונג הכליות; אנרגיית המקור חוזרת לכליות, תרגול liang gong  ותרגול- shen gong. בין לבין נרקוד את הסימניות של ג'ינג, צ'י ושן ונתנסה בחיבור בין החומר לבין הרוח דרך עבודת זוגות. בצהרי היום נאכל ארוחת צהריים צמחונית שתוגש לנו במקום.
הסדנא מתאימה לכל אחד ואחת, בכל גיל, עם או בלי ניסיון קודם.
 
ניתן ללון במקום  בתוספת תשלום לפרטים: נדב 050-8868077
הסדנא תיערך בין 10:00 ל 17:00.
עלות הסדנא כולל ארוחת צהריים: 200 ₪.
לנרשמים עד ה- 3 לדצמבר 150 ₪
צ'ק או מזומן ניתן להעביר אלי ישירות או לת.ד. 161 גרר 5, מיתר. 
אשמח לראותכם וכן את/ה  מוזמן/ת להביא חברים וחברות.   

להתראות איל. 

חומר ורוח – גוף ונפש

מדריכים:
איל שני
מילות מפתח
איל שני, טאי צ'י ,צ'י קונג , זמן מדבר

עמיתים כניסה למערכת
2003-2009 © הדרך הדרומית | עיצוב, בנייה וקידום האתר ע"י עומר טל - הקמת אתרים