תנועות טאי צ'י תנועות טאי צ'י
English

סדנאות

Tai chi טאי צ'י עם ניצן מיכאלי

הקשבה לעצמות עם אורית אלקבץ 2012

Thursday, February 23, 2012
 
 

 
 
עקב בעיות בריאות של תינוקה של אורית
הסדנא נדחית עד הודעה חדשה 

עימכם הסליחה
 
 
"הקשבה לעצמות"- צ'י קונג ומגע
לעבר נביעת התנועה- מהגוף לתודעה
עם אורית אלקבץ קולקאט
24-25 לפברואר 2011
זמן מדבר, ערד
החיים פועלים בגופנו במחזורים ובקצבים ברבדים שונים. ברובד הגופני: נשימה,לב,שינה-עירות וכו'. ברובד האנרגטי נוכל למצוא  מחזוריות של תנועה בדומה לנשימה הנקראת תנועת הנשימה הראשונית או הנשימה העוברית המתבטאת בתנועה אנרגתית בכל חלק וחלק בגוף אותה אפשר לחוש דרך מגע .
בכדי שתתאפשר תנועה זאת דרוש מרחב תנועה, יכולת זו מולדת בכל יצור וחומר, אך לעיתים קרובות הופכת למוגבלת בגלל אילוצים ולחצים חיצוניים המלווים אותנו מתחילת חיינו. אלו יוצרים חסימות ונוקשויות המשפיעים ומכבידים  על כל התחומים- גופני, רגשי ומנטאלי.
הכלים:
צ'י- קונג- תרגול גופני אנרגטי פשוט ומדוייק. בעבודה עם צ'י מעוצבת מסגרת וצורה עם דגש על השתרשות, מרכז ועם הכוונה הפנימית לשחרור והרפיה. לתת לעצמות לשבת אחת על השנייה וליצור חופש בתנועה, בעיקר במפרקים בכדיי שהגוף ימצא מרחב פנימי שיאפשר את זרימת הצ'י. זאת אומנות הקבלה בה הגבולות הפיסיים שלנו אינם מהווים מחסום אלא מצמיחים מודעות ומלמדים אותנו על עצמינו. 
הקשבה לעצמות היא דרך טיפול ברפואה הסינית הנקראת גם אוסטאופטיה אנרגתית וחלק ממנה הוא הטיפול ב- cranio sacral. נשתמש בכלי זה לא למטרות טיפוליות אלא ככלי ליצירת איכות ונוכחות בקשר עם עצמינו ובקשר מטפל -מטופל. תירגול זה נועד: לפתח יכולת קשב שקטה מעבר לכל המחשבות, התפיסות והרגשות שבנו , דרך תשומת לב כמו במדיטציה. מטרה  נוספת היא בנית הבנה עמוקה של מהו הפוטנציאל לשינוי וגדילה הטמון בכל אחד/ת מאיתנו. אנו נעסוק בהקשבה לחומר הקשה ביותר בגוף האדם- העצמות, בקשר עם המפרקים של הגפיים תחתונות ועליונות. תירגול זה הוא תהליך, המביא  אותנו לגלות תחושות יותר ויתר מדויקות ונרחבות כאחד הנרכשות לאורך זמן.
אורית אלקבץ- קולקאט
החלה את לימודי הטאי צ'י צואן והשיאצו עם איל שני בדרך הדרומית, השתתפה בהדרכת שיעורי תנועה ומגע לילדים אוטיסטים ובעלי ליקויי למידה ובהנחיית השיעורים הראשונים בטאי צ'י ובמחול. אורית רקדנית מחול מודרני, במקור מלהקתם של "ליאת דרור - ניר בן גל - הלהקה" ("אדמה"), חיה בצרפת בשש השנים האחרונות, נשואה ואם לשניים (שהם בין המורים הטובים לאומניות לחימה הרכות). רוקדת, מלמדת תנועה ויצירה לילדים וצ'י קונג וטאי צ'י של משפחת יאנג בסגנון הנחש למבוגרים. 
לומדת עם טירי באה ( Thierry Bae) רקדן, כוריאוגרף בעולם המחול המודרני. אמן בנגינה ובאומניות לחימה רכות שונות (בה גואה, טאי צ'י בסגנון יאנג, שן, וו ועוד). מתרגל את כל האומניות ככלי לתקשורת עם האחר וכעבודה פנימית המובילה לטרנספורמציה- שינוי בהרגלים. טירי לומד עם רוברט בויד - אמריקאי שירש את המסורת מהמאסטר Ip Tai Tak, תלמידו של Yang Seu cheung. לומדת אורית את יסודות הרפואה הסינית ומתרגלת בשיטת "הקשבה לעצמות "- אוסטאופטיה סינית.
 
עלות:
הוראה 800 ₪+ 220 ₪ לכלכלה מלאה ולינה באוהל בדואי עם קמין עצים ב"זמן מדבר",ערד
הנחה בסך 100  ₪ לנרשמים עד ה 12 לדצמבר 2011. 
 
לפרטים והרשמה: איל 08-6532237
eyalshani@gmail.com

 


מדריכים:
אורית אלקבץ -קולקאט

איל שני
מילות מפתח
הקשבה לעצמות ,צ'י קונג ,קרניו סקראל, אוסטאופטיה

עמיתים כניסה למערכת
2003-2009 © הדרך הדרומית | עיצוב, בנייה וקידום האתר ע"י עומר טל - הקמת אתרים