לפני כמה שנים בעיצומה של האינטיפאדה....

מאמרים נוספים | הדרך הדרומית

לפני כמה שנים בעיצומה של האינטיפאדה.... ישבנו בהפסקת תה באחד משיעורי הטאי ג'י ועלה נושא התגובה שלנו לעולם מסביב. באותו זמן אירוע רדף אירוע ולא הספקת לסיים נשימה וכבר קרה משהו נוסף. הדבר הקפיא את החיים, אנשים הפסיקו ללכת לבתי קפה , להפגש במקומות ציבוריים והמתונים ביותר כבר קצה נפשם.


 

לפני כמה שנים בעיצומה של האינטיפאדה....

ישבנו בהפסקת תה באחד משיעורי הטאי ג'י ועלה נושא התגובה שלנו לעולם מסביב. באותו זמן אירוע רדף אירוע ולא הספקת לסיים נשימה וכבר קרה משהו נוסף. הדבר הקפיא את החיים, אנשים הפסיקו ללכת לבתי קפה , להפגש במקומות ציבוריים והמתונים ביותר כבר קצה נפשם.
אחד מהדברים שידעתי להגיד אז שצריך להתנתק קצת מהסטימולציה שהתקשורת דורשת ומנסה לזרוע בנו את העניין באי השקט (יש אקשן- יש רייטינג טוב).
אחד מהתלמידים שלי אז טען שאינני יכול להתעלם ממה שקורה. בוא נניח שמנתקים לך את המים, הוא אמר. חשוב שתדע לכמה זמן, האם יש פתרונות חלופיים וכו'. במובן הזה לתקשורת יש חשיבות גדולה.
מה אתה מציע שאני אעשה שאלתי ? התשובה היתה בסגנון של:
 If you can't bit them – join them

שאלתי אם הוא מתכוון שאהפוך למגיש חדשות אך הוא השאיר את המחשבה אצלי.
באותו הלילה נדדה שנתי. העובדה שהעלה הייתה הגיונית והרגשתי שאני חייב לעשות משהו –אבל מה ?

התבוננתי בציור של היין והיאנג ארוכות ואז צץ בי רעיון:
אפשרות איסוף המידע שלנו ב 24 שעות מוגבלת ליכולת שלנו לקלוט גירויים ולעבדם. אם בתוך 24 שעות כל חצי שעה אנו צובעים את המודעות בשחור הס"הכ נראה שחור. ובין כל הפיגועים והצרות אנו לא מתפנים לראות זריחה יפה ,פרח חדש בגינה ,יומולדת לחבר חיוך על הפנים ועוד'.

החלטתי להאיר את המודעות שלנו בכמה שיותר מזין, חיובי ומצמיח. לא בגלל שזה יעלים את כל מה שרע ,פוגע ,הורג מלחמתי אלא כדי לשנות קצת את המשקל ולהחזיר את החיים לאיזון. ולהזכיר לנו שהאחריות לאיזון תלויה רק בנו !

זה לא תלויי רק במדינות וראשיהם,
זה לא תלויי רק בעמים משני הצדדים
 אלא בכל אדם ובכל מקום
בי ובך !

אני מוסיף למייל זה פרטים שאמורים לתת קצת אור בתוך החושך שלנו על מנת שנוכל לתת בחיים שבנו לפרוח ולמלא את העולם בכוחות חידוש, צמיחה וריפויי עם אמונה אמיתית בשלום.

 

השלום מתחיל בפנים !


אני מעודד כל אחד שמילים אלו נוגעות בו להוסיף אור, תקווה ושמחה סביבו בכל דרך שימצא.

 

חפשו את השמש,

 

חפשו את הפרח

 

מצאו את הטוב שבכם,

 

 ותנו לו ביטויי.

 

ואל תשכחו לחייך...

גם (ובעיקר) עכשיו !

מאמרים נוספים | הדרך הדרומית
2003-2009 © הדרך הדרומית | עיצוב, בנייה וקידום האתר ע"י עומר טל - הקמת אתרים