תנועות טאי צ'י תנועות טאי צ'י
English

קורסים

טאי צ'י
שיאצו
מדיטציה ויוגה של המרידאנים
צ'י קונג לטיפול בכאב פרקים ופיברומיאלגיה
צ'י קונג
צ'י קונג משחק חמש החיות
צ'י קונג מישיבה לעמידה
הרשמה לשיעורים בשנה הבאה

צ'י קונג לטיפול בכאב פרקים ופיברומיאלגיה

 
התנועות האיטיות והזורמות של הטאי-צ'י  וצ'י קונג טובות יותר להפחתת כאב וסימפטומים אחרים של פיברומיאלגיה מאשר מתיחות קונוונציונאלית. כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת היוקרתי New England Journal of Medicine.
 
במחקר השתתפו 66 מטופלי פיברומיאלגיה. מחציתם עברו שיעורי טאי-צ'י של 60 דקות פעמיים בשבוע וקיבלו DVD כדי להתאמן בבית 20 דקות ביום. היתר עברו הרצאות חינוך לבריאות פיזית ונפשית ותרגילי מתיחות הדומים למתיחות שעושים בבוקר (לא מדובר בהתעמלות אמיתית).
 
שיפור במצבם של המתנדבים נצפה במשך שלושה חודשים בלבד בהם עברו שיעורים של אומנות הלחימה טאי-צ'י. החוקרים מדווחים כי מלבד השיפור בכאב היה גם שיפור בדיכאון ממנו סבלו רבים מהמתנדבים ושיפור באיכות החיים. בהשוואה למטופלים בקבוצת המתיחות, אלה שהתאמנו בטאי-צ'י דיווחו כי המחלה הרבה פחות חמורה אצלם. על פי החוקרים הם גם ישנו יותר טוב, הרגישו טוב יותר, חוו פחות כאב, יותר אנרגיה והיו בעלי בריאות פיזית ונפשית טובה יותר. שליש מהמתנדבים בקבוצת הטאי-צ'י הפסיקו לקחת תרופות בהשוואה לשישית בקבוצת המתיחות.
 
החוקרים מדדו את ההבדל אצל המטופלים בין היתר באמצעות סרגל שמדרג תסמיני פיברומיאלגיה מ- 1 עד 100. הציונים של המתנדבים בקבוצת הטאי-צ'י השתפרו ב- 28 נקודות בממוצע, בהשוואה ל- 9 נקודות שיפור בקבוצת המתיחות.
 
החוקרים מוסיפים כי הם ראו תוצאות טובות יותר בקרב מטופלי פיברומיאלגיה מאשר תוצאות שדווחו בניסויים קליניים עם תרופות לטיפול בפיברומיאלגיה. 
 
מתוך אתר כמוני
 
בשיעור נלמד איך להגיע ל-"מקסימום תוצאה  במינמום מאמץ".
בדרך של תנועות פשוטות ויומיומיות נלמד שימוש נכון המעורר את זרימת האנרגיה על פי עקרונות הצ'י קונג והטאי צ'י.
 
השיעור מתאים לכל אחת ואחד בכל גיל ובכל מצב גופני- גם חולים ממחלות ניוון ושיתוק אחרות כמו MS , CFS  או אחרי שבץ מוחי או לבבי יכולים להפיק בריאות מהשיעור אך חשוב לדעת שלא חייבים להיות חולים כדי להצטרף אלינו !
מומלץ מאוד למי שמתכנן לצאת לפנסיה בעתיד ו/או למי שכבר התחיל אותה !
 
 
השיעורים החל מספטמבר
ימי ראשון 10:00 בליבנה- מטעם מועצה אזורית דרום הר חברון
שני 08:30 בבאר שבע.
 

מדריכים:

למערכות השעות המלאה
מילות מפתח
צ'י קונג | צי קונג | , MS , CFS, פיברומיאלגיהצ'י קונג על כיסא | צ'י-קונג

עמיתים כניסה למערכת
2003-2009 © הדרך הדרומית | עיצוב, בנייה וקידום האתר ע"י עומר טל - הקמת אתרים